Чи можна закуповувати за Законом після 19.10.2022? Чи виключно за Особливостями?

Катерина Плашенко
4069
25 Жовтня 2022
Чи можна закуповувати за Законом після 19.10.2022? Чи виключно за Особливостями?
4069
25 Жовтня 2022

Питання передплатника порталу

  • Добрий день! Підкажіть, будь ласка, зараз закупівлі здійснюються тільки за Постановою від 12.10.2022 № 1178, чи все ж таки можна й надалі здійснювати закупівлі згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», наприклад переговорну процедуру закупівлі? Як бути з Постановою від 28.02.2022 № 169?

Відповідь експерта із закупівель

  • Вітаю! На виконання пункту 3-7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) 19.10.2022 набула чинності постанова Уряду № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Особливості).

Отже, з 19.10.2022 здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, здійснюється відповідно Закону з урахуванням Особливостей. З 19.10.2022 Особливостями передбачені такі типи закупівель:

  • «пряма» закупівля без ЕСЗ;
  • замовлення через електронний каталог;
  • спрощена закупівля за наказом ДП “ПРОЗОРРО” від 20.10.2022 № 25 “Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в особливостях здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування та зупинення дії наказу ДП “ПРОЗОРР” від 19.03.2019 року № 10 (зі змінами)”;
  • запит ціни пропозиції за допомогою електронного каталогу;
  • відкриті торги (в електронній системі цей тип закупівлі має назву «відкриті торги з особливостями»);
  • рамкові угоди.

Враховуючи зазначене, рекомендуємо замовникам, передбаченим Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування здійснювати закупівлі з урахуванням порядку й вимог Особливостей. Ба більше, редакцією порталу для вас уже розроблено:

Водночас постанова Уряду № 169 «Про деякі питання здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» зі змінами, які набули чинності 19.10.2022, регулює лише закупівлі державних замовників у сфері оборони та служб державного замовника при здійсненні закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення.

Враховуючи зазначене, рекомендуємо замовникам, передбаченим Законом, які не здійснюють закупівлі оборонного призначення, керуватись саме Особливостями.

Редакцією порталу RADNUK.COM.UA розроблено нові зразки для проведення відкритих торгів з особливостями, які допоможуть вам у роботі: 

  1. Приклад Тендерної документації (за Особливостями), 
  2. Приклад Додатка 1 до тендерної документації (кваліфікаційні критерії, вимоги статті 17 Закону та інші вимоги)
  3. Приклад Додатка 2 до тендерної документації (технічні вимоги до предмета закупівлі)
  4. Приклад Додатка 3 до тендерної документації (проєкт Договору)
  5. Приклад протоколу про затвердження (змін до) РП (за Особливостями), 
  6. Приклад протоколу про затвердження тендерної документації (за Особливостями).

Дивіться, як замовнику знайти зразки документів, які будуть доречні під час воєнного стану:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA в розділі  «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО