Питання передплатника порталу RADNUK.COM.UA:
- Як ви вважаєте, якщо передбачити в договорах, що укладені за постановою 169, пролонгацію, то у разі настання такої кожного разу вносити зміни до наказу про визначення переліку та обсягів закупівель, що здійснюються в період воєнного стану?
Відповідь експерта.
- Вітаємо та бажаємо мирного неба! Відповідно до пункту 1, пункту 2 та абзацу 6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169) оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених законами України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та «Про оборонні закупівлі».
Закупівлі за Постановою № 169 здійснюються відповідно до затвердженого замовником переліку з обсягами закупівель товарів, робіт і послуг, який затверджено розпорядчим рішенням замовника. У найчастіших випадках це наказ. Наказ — це розпорядчий документ, який видає керівник підприємства на правах єдиноначальності на підставі та на виконання чинних нормативно-правових актів, розпорядчих документів та директивних листів організацій вищого рівня або за власною ініціативою чи ініціативою структурних підрозділів підприємства. Приклад такого наказу для замовників в умовах воєнного стану — за посиланням.
У разі необхідності закупівлі за певним предметом замовник визначає його об’єм, який відображає:
- в переліку з обсягами закупівель воєнного часу;
- в договорі, що укладають за Постановою № 169 відповідно до затвердженого переліку з обсягами закупівель воєнного часу.
Якщо умовами вашого договору передбачено пролонгацію, яка включає не тільки продовження строку дії договору, але й виконання зобов’язань сторонами, зокрема в частині надання послуг / виконання робіт / поставки товарів, логічно припустити, що обсяг / кількість / номенклатура, а відповідно, і загальна вартість за договором, можуть бути збільшені. Тому таку інформацію слід відобразити в затвердженому замовником переліку товарів, робіт та послуг. Наприклад, шляхом видання наказу про внесення змін до переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг.
Пролонгація договору за Постановою № 169 без зміни обсягів закупівлі
Для більш глибокого розуміння порушеного у цій статті питання розглянемо приклад форми переліку з обсягами замовника:
Аналізуючи вищезазначену форму, робимо висновок, що у разі, якщо обсяг закупівлі у зв’язку з автоматичною пролонгацією договору, що укладено за Постановою № 169, не зазнав змін, то необхідності внесення змін до переліку з обсягами замовника немає.
Наостанок пропонуємо вашій увазі варіанти того, як прописати умови про строк виконання зобов’язань та термін дії договору, укладеного за Постановою № 169, за посиланням.
Алгоритми проведення закупівель під час воєнного стану: