АМКУ створив Державний реєстр суб’єктів господарювання, притягнутих до відповідальності

Редакція
357
30 Травня 2024
АМКУ створив Державний реєстр суб’єктів господарювання, притягнутих до відповідальності
357
30 Травня 2024

У новині «В АМКУ створено Державний реєстр суб’єктів господарювання, притягнутих до відповідальності» ми писали, що у Законі України «Про захист економічної конкуренції» визначено, що Антимонопольний комітет України веде та оприлюднює єдиний відкритий Державний реєстр суб’єктів господарювання, яких притягнуто до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.

На момент написання матеріалу суб’єкти господарювання, що вчинили порушення, передбачені пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», вносяться Антимонопольним комітетом України до Зведених відомостей щодо спотворення результатів торгів. Ці відомості постійно оновлюються та оприлюднюються на порталі АМКУ. Зведені відомості щодо спотворення результатів торгів розміщуються у файлі формату excel, який користувачам потрібно кожного разу завантажувати, що деколи незручно.

АМКУ звертає увагу, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник приймає рішення про відмову суб’єкту господарювання в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, зокрема якщо такий суб’єкт господарювання протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів). Отже, доступність таких відомостей є важливою. Для забезпечення оптимальної відкритості інформації про порушників АМКУ в тестовому режимі розробив та забезпечив доступ до Державного реєстру.

Завдяки Державному реєстру, який наразі доступний у тестовому режимі, користувачі можуть оперативно відслідковувати інформацію про наявність або відсутність учасників торгів у переліку порушників законодавства про захист економічної конкуренції. Також реєстр має додаткові функціональні можливості, зокрема користувачі можуть здійснювати пошукові запити, отримувати вибірку інформації за багатьма критеріями, реєстр дозволяє формувати відповідні витяги тощо.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО