У міжнародних торгах на етапі розгляду відхилено учасника через відсутність документа, що відображає ціну пропозиції: чи врятує звернення до ДП «Прозорро»?

Олег Підгірський
275
14 Липня 2022
У міжнародних торгах на етапі розгляду відхилено учасника через відсутність документа, що відображає ціну пропозиції: чи врятує звернення до ДП «Прозорро»?
275
14 Липня 2022

З огляду на норму частини 1 статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII розкриття тендерних пропозицій у міжнародних торгах відбувається автоматично в день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій. Тобто в електронній системі автоматично розкриваються всі файли тендерної пропозиції, крім інформації про ціну / приведену ціну тендерної пропозиції.

Замовник, учасники чи інші користувачі електронної системи не в змозі перевірити наявність та зміст документів, що містять ціну пропозиції на етапі розгляду. Проте учасник має можливість оскаржити рішення про допущення конкурента до аукціону через припущення, що в складі тендерної пропозиції такого конкурента відсутній документ, який містить ціну тендерної пропозиції.

Розглянемо схожий випадок на практиці розгляду скарг Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Рішення Колегії від 02.06.2022 № 4821-р/пк-пз, закупівля № UA-2022-03-21-002309-a за лотом № 5

Обставини розгляду скарги. Тендерною документацією вимагалось від учасника надання у складі його тендерної пропозиції цінової пропозиції (з ПДВ та без ПДВ, за другим знаком розрядності після коми) відповідно до діючих в Україні норм...

Учасникам

Матеріали для початківців та професіоналів, які беруть участь у публічних (державних) закупівлях