Замовник вимагає відгук від себе самого: правильно чи ні?

Катерина Плашенко
620
29 Серпня 2021
Замовник вимагає відгук від себе самого: правильно чи ні?
620
29 Серпня 2021

Зіткнулися у тендерній документації з такою вимогою замовника, як надання листа-відгуку, виданого цим самим замовником, зміст якого підтверджує відсутність обґрунтованих претензій, позовів щодо порушення учасником умов виконаного аналогічного договору про закупівлю, та / або підтверджує, що учасник не має негативного досвіду співпраці з цим самим замовником.

Чи має право замовник встановлювати таку вимогу та вимагати від учасників відгук, який же сам і надає? Виглядає доволі дивно, оскільки замовник знає, співпрацював він з учасником чи ні, так само в разі співпраці замовник чітко знає, який був досвід — негативний або  позитивний. Навіщо вимагати від учасника інформацію, якою володієш с перших вуст ?

Така умова тендерної документацій має не тільки абсурдний, а ще й дискримінаційний характер. Взяти участь у процедурі закупівлі зможуть лише ті учасники, які зможуть отримати відгук від цього конкретного замовника. Інші потенційні учасники, які не зможуть отримати такий відгук, будуть позбавлені можливості взяти участь у процедурі закупівлі.

Ми проаналізували практику Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) та знайшли рішення щодо подібного питання. До вашої уваги рішення Колегії № 18835р/пк-пз від 17.08.2021, оголошення № UA-2021-07-20-006296-b.

Вимога тендерної документації: відповідно до пункту 8...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.