Вимога замовника щодо надання довідки з Генпрокуратури: правильно чи ні?

Катерина Плашенко
636
23 Травня 2021
Вимога замовника щодо надання довідки з Генпрокуратури: правильно чи ні?
636
23 Травня 2021

Замовники публічних закупівель не сидять склавши руки, а постійно працюють та вдосконалюються, зокрема «ускладнюючи» вимоги до учасників у тендерній документації. Спритність замовників не залишає байдужими учасників, які вимушені оскаржувати такі «цікаві» вимоги у Постійно діючій адміністративній колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

А ви зустрічали вимогу замовника, щодо надання учасниками у складі тендерної пропозиції довідки, виданої Генеральною прокуратурою України щодо надання відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відсутність кримінальних проваджень стосовно керівника учасника? Правомірна така вимога замовника чи ні? Проаналізуємо це питання на підставі рішення Колегії № 8899-р/пк-пз від 23.04.2021, оголошення № UA-2021-04-01-003827-a.

Умовами тендерної документації замовник передбачив надання довідки, виданої Генеральною прокуратурою України щодо надання відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відсутність кримінальних проваджень стосовно керівника учасника. Потенційному учаснику ТОВ «Г» / скаржнику така вимога не сподобалась та він звернувся зі скаргою до Колегії.

Позиція скаржника

Відповідно до чинного законодавства України до компетенції Генеральної прокуратури не входить видача довідок щодо надання відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відсутність кримінальних проваджень. Скаржник вважає, що замовник дискримінує учасників і скаржника в тому числі, оскільки вимагає довідку, яку неможливо отримати. Генеральна прокуратура України в межах своїх...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.