Вимога щодо матеріально-технічної бази за територіальним принципом: правильно чи ні?

Катерина Плашенко
1512
8 Серпня 2021
Вимога щодо матеріально-технічної бази за територіальним принципом: правильно чи ні?
1512
8 Серпня 2021

Пунктом 1 частини 2 статті 16 Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, серед яких наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій.

Якщо ж замовник у тендерній документації встановлює такий критерій та ще додатково конкретизує обов’язковість територіального місцезнаходження обладнання, матеріально-технічної бази та технології потенційних учасників, чи буде така географічна прив’язка правомірною; може замовник встановлювати такі вимоги чи вони вважатимуться дискримінаційними?

З одного боку, замовник може аргументувати прив’язку наявності обладнання за територіальним принципом економічною доцільністю, але з іншого боку, що робити потенційним учасникам, які мають матеріально- технічну базу в іншому регіоні, проте можуть запропонувати більш економічно вигідні ціни? Вимога щодо матеріально-технічної бази за територіальним принципом матиме дискримінаційний характер щодо учасників, які можуть підтвердити відповідність даному критерію, проте з іншим, ніж вимагає замовник, місцезнаходженням.

Такої самої думки і Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія). До вашої уваги рішення Колегії щодо такого самого питання № 17158-р/пк-пз від 27.07.2021, оголошення № UA-2021-07-01-005245-c.

Умови тендерної документації: підпунктом 1.2 пункту 1 розділу 1 додатка 1 тендерної документації передбачено: «Учасник у складі тендерної...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.