Самостійно та амбіційно: плани Великої Британії в напряму трансформації сфери публічних закупівель

Оксана Кам'янецька
243
2 Вересня 2021
Самостійно та амбіційно: плани Великої Британії в напряму трансформації сфери публічних закупівель
243
2 Вересня 2021

У продовження тематики статті «Практика закупівель за державні кошти в країнах ЄС: особливості, структура, законодавчі акти» сьогодніокреслимо основні новели та напрями реформування сфери публічних закупівель Великої Британії після її виходу з Європейського Союзу.

31.01.2020, 23:00 Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії офіційно вийшло зі складу Європейського Союзу, однак знадобився майже рік перехідного періоду для проведення домовленостей та врегулювання усіх питань щодо міжнародних торговельно-економічних відносин, у тому числі щодо міжнародних зобов’язань Великої Британії у сфері публічних закупівель. Протягом цього перехідного періоду у Великій Британії застосовувалось право Європейського Союзу.

Слід нагадати, що рішення про вихід Великої Британії з ЄС (так званий «Брекзит») було прийнято на консультативному референдумі країни ще 23.06.2016, за що проголосували  52 % — за і 48 % учасників — проти.

Як й інші спільні з ЄС нормативні акти, починаючи з 01.01.2021 директиви ЄС, що регулюють здійснення публічних закупівель, припинили носити пряму дію у Великої Британії, а закупівлі нижче порогового значення  (див. «Практика закупівель за державні кошти в країнах ЄС: особливості, структура, законодавчі акти») більше не повинні відповідати загальним принципам Договору ЄС, незалежно від того, чи будуть ці контракти стосуватись транскордонних тендерів.

Єдиний виняток стосується Північної Ірландії — відповідно до Протоколу...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.