Платоспроможність замовника: що очікувати учасникові? Новий механізм факторингу для учасника

Христина Зелінська
1167
4 Листопада 2020
Платоспроможність замовника: що очікувати учасникові? Новий механізм факторингу для учасника
1167
4 Листопада 2020

Якщо ви власник бізнесу або представник учасника в публічних закупівлях, то чудово знаєте про ризики цієї сфери. Хоча всі говорять більше про проблеми, з якими стикається замовник, я вважаю, що не варто забувати й про ситуації, в які потрапляє бізнес. Найболючіша історія — невчасна оплата за надані послуги чи поставлений товар, а в ще гіршому випадкові — відсутність усієї оплати або її частини.

Тож дозвольте надати декілька простих порад, які допоможуть щонайбільше зрозуміти майбутні фінансові ризики та щонайменше — чи слід витрачати час на підготовку тендерної пропозиції. 

Законодавство зобов’язує замовника перевіряти майбутнього переможця закупівлі на відповідність ряду критеріїв. Усе логічно, адже закупівельник витрачає в більшості випадків бюджетні гроші (наприклад, коли купує новий рентген апарат для лікарні чи опалення в школу). Тому є цілий ряд суворих вимог та обмежень, які застосовують при відборі контрагента.

Але буде не менш логічно майбутньому учасникові торгів перевіряти й замовника. Наприклад, на платоспроможність. Адже завжди спершу бізнес обирає, кому запропонувати свою пропозицію і де позмагатись за перемогу. Кожному підприємству завжди хочеться вберегтися від патових ситуацій. Наприклад, коли доводиться доходити до Вищого господарського суду через те, що не можна отримати частину оплати за поставлений товар та пеню, що набігла.

Дослідження «ТІ Україна»* «Чому розривають договори в ProZorro?»...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.