Підводне каміння участі в публічних закупівлях нерезидента: банківська гарантія та накладення електронного підпису

Наталія Заєць
800
23 Червня 2021
Підводне каміння участі в публічних закупівлях нерезидента: банківська гарантія та накладення електронного підпису
800
23 Червня 2021

У попередній статті «Підводне каміння участі в публічних закупівлях нерезидента: форма участі та мова подання документів» ми розповіли про форму участі нерезидентів у публічних закупівлях в Україні та окремо роз’яснили стосовно мови та легалізації документів тендерної пропозиції учасника-нерезидента. Настав час висвітлити такі теми:

  • банківська гарантія учасника-нерезидента;
  • КЕП / УЕП учасника-нерезидента.

Банківська гарантія учасника-нерезидента

Банківська гарантія для замовника — це інструмент для захисту його інтересів, зокрема того, що учасник не відмовиться від своєї тендерної пропозиції. Але якщо замовники можуть покластися на українські банки, що несуть відповідальність за видані ними фінансові документи, що передбачена Національним банком України (далі — НБУ) та законодавством, і в разі недотримання відповідних вимог щонайменше можуть втратити ліцензію, то іноземні банки керуються законодавством іншої країни.

При цьому учасники-нерезиденти, що не зареєстровані в Україні, не можуть отримати банківську гарантію українського банку на загальних умовах. В окремих випадках це можливо лише під повне покриття гарантійної суми.

Вимоги до банківських гарантій встановлені постановою НБУ від 15.12.2004 № 639 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах» та віднедавна — у сфері публічних закупівель наказом Мінекономіки від 14.12.2020  № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.