Підводне каміння участі в публічних закупівлях нерезидента: форма участі та мова подання документів

Наталія Заєць
188
17 Червня 2021
Підводне каміння участі в публічних закупівлях нерезидента: форма участі та мова подання документів
188
17 Червня 2021

Участь у публічних закупівлях — складний процес навіть для учасників, що є резидентами України та які ознайомлені з її законодавством, тож для нерезидентів цей процес ще складніший. Адже, приймаючи рішення брати участь у закупівлях в Україні, вони мають ознайомитися не тільки з вимогами тендерної документації та порядком подання тендерних пропозицій в електронній системі закупівель, а й із великою кількістю супутнього законодавства.

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачає, що учасники (резиденти та нерезиденти) усіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель / спрощених закупівлях на рівних умовах.

Ба більше, Закон також має на меті адаптувати законодавство України до «спільного доробку» Європейськогого Союзу (acquis communautaire) (прим. ред.: acquis communautaire у перекладі – «надбання» або «доробок Співтовариств». Під acquis communautaire розуміють сукупність актів законодавства, політичних документів та практики їх застосування, що у кожний даний момент існують у Європейському Союзі) на виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Тому учасники-нерезиденти не просто можуть брати участь у закупівлях в Україні, а й розраховувати на забезпечення українськими замовниками добросовісної конкуренції серед вітчизняних та іноземних учасників.

Саме для реалізації цієї мети...

Всебічно про участь у закупівлях

Розкриваємо підводні камені участі в публічних закупівлях