Перелік корисних посилань щодо нюансів здійснення мультилотових закупівель

Олег Підгірський
848
12 Листопада 2023
Перелік корисних посилань щодо нюансів здійснення мультилотових закупівель
848
12 Листопада 2023

Відповідно до пункту 6 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної цими особливостями. За вчинення таких дій керівник чи уповноважена особа можуть понести адміністративну відповідальність за статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У свою чергу, пунктом 39 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) визначено, що частина предмета закупівлі (лот) — визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі/спрощеної закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Тобто закупівельним законодавством врегульовано можливість здійснення закупівлі предмета в межах однієї процедури закупівлі, поділивши її на декілька лотів. Здебільшого закупівельники уникають такої можливості й закуповують предмет за окремими процедурами, враховуючи при цьому наведене правило за пунктом 6 Особливостей. І дійсно, закупівля з поділом на лоти може спричинити замовнику деякі незручності під час її здійснення. Проте не все так складно, якщо розібратися.

Для цього пропоную ознайомитися з переліком корисних посилань на публікації порталу RADNUK.COM.UA щодо нюансів здійснення мультилотових закупівель.

  • «Дві відповіді на питання щодо лотів у закупівлях», де розглянуто, як правильно оголосити відкриті торги, якщо предмет закупівлі потрібен за двома адресами, та чи має право замовник укласти прямий договір по підпункту 6 пункту 13 Особливостей, якщо у багатолотовій закупівлі декілька лотів не відбулося через відсутність учасників.

У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Особливості 1178 (локалізація)» розділу «Локалізація виробництва». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО