(Не)повернення коштів при оскарженні, якщо замовник самостійно вніс зміни до ТД до розгляду скарги

Редакція
157
4 Січня 2022
(Не)повернення коштів при оскарженні, якщо замовник самостійно вніс зміни до ТД до розгляду скарги
157
4 Січня 2022

Внесення змін до тендерної документації врегульовано частиною 2 статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Замовники можуть  вносити зміни до тендерної документації протягом усього періоду подання тендерних пропозицій за власним бажанням, через звернення учасників або через оскарження учасниками вимог замовника до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Наприклад, замовник погоджується з вимогами учасника-скаржника, вказаними у скарзі, у такому випадку він може самостійно усунути  вказані порушення шляхом внесення змін до тендерної документації ще до розгляду скарги.

Абзацом 3 частини 17 статті 18 Закону передбачено, що в разі усунення замовником порушень, зазначених у скарзі, замовник протягом одного робочого дня з моменту усунення порушення повинен повідомити про це Колегію та розмістити підтвердження в електронній системі закупівель.

Учасникам варто звернути увагу, що від того, чи повідомить замовник про усунення порушень, зазначених у скарзі, залежить можливість учасника повернути кошти, сплачені за розгляд скарги.

Відповідно до Порядку здійснення плати за подання скарги до органу оскарження через електронну систему закупівель та її повернення суб’єкту оскарження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 292, адміністратор перераховує плату за подання скарги суб’єкту оскарження протягом...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.