Надаємо технічне завдання в стверджувальній формі

Редакція
3268
23 Листопада 2021
Надаємо технічне завдання в стверджувальній формі
3268
23 Листопада 2021

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби: плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).

Переважно замовники зазначають інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі у технічному завданні або у технічних вимогах тендерної документації.

Вимога щодо способу підтвердження відповідності учасника умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації деталізується замовниками, зокрема, шляхом надання  переліку документів, які підтверджують якісні та кількісні характеристики товарів / робіт / послуг, які закуповуються.

Також часто умовами тендерної документації передбачено, що учасники повинні надати відповідне технічне завдання / технічні вимоги / інформаційну довідку, складену у довільній формі з підтвердженням відповідності технічним вимогам тендерної документації / тощо в складі тендерної пропозиції.

Радимо учасникам у разі наявності такої вимоги надавати в складі тендерної пропозиції відповідне підтвердження у стверджувальній формі. Тобто в разі надання в складі тендерної пропозиції технічного завдання / технічних  вимог / інформаційної довідки, що підтверджує технічні вимоги замовника, відповідний документ доречно формулювати таким чином:

Ми,  (назва учасника), даним підтверджуємо… .

… (назва учасника), даним гарантуємо … .

… (назва учасника), даним зобов’язуємося … .

… (назва учасника) забезпечить … .

… (назва учасника), даним запевняє … .

Трапляється, що учасники при підготовці документів тендерної пропозиції поспішають та просто копіюють, наприклад, технічне завдання на свій фірмовий бланк, тим самим не підтверджують їх виконання, тобто не відмінюють речення відповідним чином та не наводять інформацію про технічні вимоги у стверджувальній формі.

Існує практика Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель, що в разі відсутності в складі тендерної пропозиції технічного завдання / технічних вимог / інформаційних довідок, складених у довільній формі з підтвердженням відповідності встановленим вимогам тендерної документації саме у стверджувальній формі така тендерна пропозиція підлягає відхиленню. Реальні приклади подібних рішень Органу оскарження дивіться на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Відмінювання дієслів має значення. Практика АМКУ».

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.