Мінекономіки роз’яснює: залучення учасниками один одного у субпідряд — збільшення шансів на перемогу чи відхилення?

Редакція
480
3 Жовтня 2021
Мінекономіки роз’яснює: залучення учасниками один одного у субпідряд — збільшення шансів на перемогу чи відхилення?
480
3 Жовтня 2021

На офіційному порталі Уповноваженого органу оприлюднено запит № 1131/2021 від фізичної особи «М», суть якого полягає у такому: «Чи можуть два учасники однієї процедури закупівлі залучати один одного у субпідряд? Мається на увазі, що Учасник № 1 залучив у субпідряд Учасника № 2, у свою чергу Учасник № 2 залучив у субпідряд Учасника № 1. Чи є такі дії законними? Якщо ні, на що потрібно опиратися при оскарженні таких дій?».

Відповідь Уповноваженого органу така: «Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до пункту 18 частини 2 статті 22 Закону у тендерній документації встановлюється вимога про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника / співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю — у разі закупівлі робіт або послуг.

Водночас відповідно до частини 1 статті 17 Закону замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.