Чи законна вимога замовника про проведення виїзної перевірки стосовно достовірності документів учасника на етапі кваліфікації?

Тетяна Коріненко
581
12 Вересня 2021
Чи законна вимога замовника про проведення виїзної перевірки стосовно достовірності документів учасника на етапі кваліфікації?
581
12 Вересня 2021

Останнім часом доволі часто зустрічається вимога про те, що учасник у складі своє тендерної пропозиції повинен надати письмову згоду на проведення замовником виїзної перевірки учасника стосовно достовірності документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям учасника закупівлі. Чи законна подібна вимога?

Відповідно до статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність / відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. 

Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його тендерної пропозиції із зазначенням дати та часу. Електронна система закупівель повинна забезпечити можливість подання тендерної пропозиції / пропозиції всім особам на рівних умовах.

Читаючи вищезазначену вимогу, згадуємо схожу вимогу щодо зразка товару (подробиці у статті «Замовник вимагає зразок товару: має право чи ні?»). А щодо питання сьогоднішньої статті розглянемо практику Органу оскарження та зробимо доцільні висновки.

Приклад 1

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.