В учасників на Prozorro відсутня технічна можливість завантажувати документи

Крістіна Бєлякова
781
22 Вересня 2021
В учасників на Prozorro відсутня технічна можливість завантажувати документи
781
22 Вересня 2021

Без паніки, це дійсно так, але технічна можливість завантажувати документи учасниками відсутня саме на етапі кваліфікації, таке технічне обмеження є і в спрощеній закупівлі, і в конкурентних процедурах закупівлі. Далі розберемось, звідки з’явилося таке обмеження і для чого? Що робити в такому випадку, якщо немає можливості завантажити документи учаснику і замовнику?

Для чого таке технічне обмеження

Ще 14.05.2020 на офіційній сторінці prozorro.gov.ua з’явилася інформація «Щодо неможливості завантажувати документи після аукціону до обрання переможця». Далі наводимо інформацію з Prozorro щодо обмеження:

«Ми встановили в системі Prozorro обмеження на завантаження будь-яких документів учасником після завершення аукціону, але до визначення переможця процедури закупівлі.

Згідно з Законом України ‟Про публічні закупівлі” тендерна пропозиція має бути подана на етапі подання тендерної пропозиції. Відповідно до частини 6 статті 26 Закону тендерні пропозиції / пропозиції після закінчення кінцевого строку їх подання не приймаються електронною системою закупівель.

Іноді замовники вимагали від учасників закупівлі підвантажувати документи на етапі після аукціону, але до прийняття рішення про визначення переможця. Зауважимо, що така вимога не відповідає нормам Закону України ‟Про публічні закупівлі” і наразі в учасника процедури закупівлі відсутня технічна можливість підвантажити документи після аукціону та до визначення переможця. 

При цьому в учасника є можливість скористатись нормою 24 години на виправлення...

Технічна реалізація ProZorro

Інструкції, алгоритми дій, поради та рекомендації щодо використання електронної системи закупівель