Зміна якісних характеристик товару — неможливість усунення порушень? Правильно чи ні?

Тетяна Коріненко
1105
17 Жовтня 2021
Зміна якісних характеристик товару — неможливість усунення порушень? Правильно чи ні?
1105
17 Жовтня 2021

Замовник відміняє закупівлю у зв’язку з необхідністю змінити технічні, функціональні та якісні характеристики товарів на підставі частини 1 статті 32 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон): неможливість усунути порушення, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути.

Чи правильно чинить замовник, коли вибирає саме цю підставу для відміни процедури закупівлі за визначених обставин?

Частина 1 статті 32 Закону встановлює, що замовник відміняє тендер у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства саме у сфері публічних закупівель. Але проблема в тому, що Закон не містить переліку або опису таких порушень, тому часто замовники відміняють процедури закупівлі на власний розсуд, посилаючись на цю підставу. І як наслідок, переважна більшість рішень Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо відміни процедури закупівлі на такій підставі приймається на користь учасників.

Розглянемо як приклад рішення Колегії № 22661-р/пк-пз від 05.10.2021, оголошення № UA-2021-01-15-000307-b.

Предметом оголошеної процедури є ДК 021:2015: 15320000-7 — Фруктові та овочеві соки (сік яблучний натуральний, освітлений, стерилізований).

Підстава відміни: неможливість усунути порушення, що виникли через виявлені порушення законодавства...

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель