Тендер відмінено: кінець для учасника, що подав тендерну пропозицію?

Наталія Заєць
1184
20 Вересня 2021
Тендер відмінено: кінець для учасника, що подав тендерну пропозицію?
1184
20 Вересня 2021

Учасник відслідковує тендери на закупівлю предмета, що він поставляє, вивчає тендерну документацію, готує та подає тендерну пропозицію. Він витрачає час та ресурси, хвилюється і сподівається на перемогу. Учасник розуміє, що може програти через документи або ціну, але ніяк не розраховує, що всі його зусилля будуть марні через відміну тендеру замовником.

Замовники вже не можуть відмінити тендер у процесі його оскарження, але все ще можуть зробити це після. Чи завжди є підстава для відміни тендеру, чи це просто спосіб замовника уникнути невигідної ситуації? Чи має з цим миритися учасник, що був за крок до виграшу, і які механізми впливу на таку ситуацію є в Законі? Чи доцільно оскаржувати відміну тендеру і як це зробити, щоб виграти?

У цій статті ви знайдете відповіді на усі вказані питання, а також бонус: практичні рекомендації учаснику, як правильно скласти скаргу при оскарженні відміни тендеру, щоб Комісія її 100 % задовольнила.

Замовник може відмінити тендер на будь-якому етапі, крім періоду оскарження

У період оскарження Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) забороняє замовнику вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо процедури закупівлі, у тому числі приймати рішення про відміну тендеру чи визнання його таким, що не відбувся, відміну переговорної процедури...

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель