Суд про підписання договору про закупівлю з відкорегованими умовами

Ірина Кепич
575
26 Липня 2021
Суд про підписання договору про закупівлю з відкорегованими умовами
575
26 Липня 2021

Буває, проводиш закупівлю, визначаєш переможця, плануєш підписати договір, але деякі окремі його умови, на думку переможця, необхідно виключити / додати / змінити. Чому (не) можна? Аналізуємо практику суду з даного питання.

Відповідно до підпункту 8 пункту 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у тендерній документації надається проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

Фізична / юридична особа, яка має намір брати участь у закупівлі, має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та / або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру.

Тобто на стадії подання тендерної документації потенційний учасник може вплинути на умови договору про закупівлю. Доцільно звернути увагу, що з урахуванням спеціальних норм Закону, інститут протоколу розбіжностей у публічних закупівлях при укладенні договору про закупівлю не застосовують (постанова Центрального апеляційного суду від 30.03.2021 у справі № 904/5069/20). Тобто сторони (замовник та постачальник / виконавець / надавач послуг) підписують договір про закупівлю в редакції, яка наведена у тендерній документації та у складі тендерної пропозиції учасника, якого визначено переможцем.

Частиною 5 статті 41 Закону визначено виключні випадки можливості внесення змін до...

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель