Строк дії договору оренди МТБ 3 роки, чи потрібне нотаріальне посвідчення? Позиція суду

Катерина Плашенко
387
25 Серпня 2021
Строк дії договору оренди МТБ 3 роки, чи потрібне нотаріальне посвідчення? Позиція суду
387
25 Серпня 2021

Вам відомо що відповідно до частини 2 статті 793 Цивільного кодексу України договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше, підлягає нотаріальному посвідченню?

Наприклад, учасник, підтверджуючи відповідність кваліфікаційним критеріям, в складі тендерної пропозиції надав копію договору оренди матеріально-технічної базі зі строком дії три роки, але без нотаріального посвідчення. Вимогами тендерної документації нотаріальне посвідчення не вимагалося. Замовник не побачив  в цьому невідповідності та визнав його переможем. Адже, як відомо основне правило, публічних закупівель повна відповідність документів тендерної пропозиції учасника вимогам тендерної документації.

Не всі фахівці з публічних закупівель з боку учасника досконало володіють Цивільним кодексом України, так само як спеціалісти зі сторони замовника.

А представники Держаудитслужби, які проводили моніторинг цієї процедури закупівлі, досконало знають норми Цивільного кодексу України, та вважають що надання учасником договору оренди матеріально-технічної базі зі строком дії три роки без нотаріального посвідчення є підставою для відхилення тендерної пропозиції. А замовник не відхиливши тендерну пропозицію, вчинив правопорушення та службова (посадова) особа замовника має бути притягнена до адміністративної  відповідальності згідно частини 3 статті 164-14 КУпАП та сплатити штраф у сумі 25 500 грн. 00 коп.

Якої ж думки суд? Давайте разом розглянемо деталі судової постанови.

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель