Алгоритм дій учасника при несвоєчасній оплаті або неоплаті за виконання робіт / надання послуг / поставку товару

Сергій Циб
924
29 Грудня 2021
Алгоритм дій учасника при несвоєчасній оплаті або неоплаті за виконання робіт / надання послуг / поставку товару
924
29 Грудня 2021

Якщо ваші права як переможця процедури закупівлі порушуються замовником після укладення договору про закупівлю, шляхом несвоєчасної оплати або неоплати за виконання робіт, надання послуг, поставку товару, будьте готові активно їх відстоювали! Пам’ятайте, що зволікаючи ви втрачаєте можливості та можете пропустити строк на подання позовної заяви. Отже, раджу вам у разі порушення прав дотримуватися принципу: «Хочеш миру, готуйся до війни», оскільки без правового аналізу договору, направлення претензій рекомендованими чи цінними листами, а можливо, й подання позовної заяви до суду зі сплатою судового збору, ваші права не відновляться, а час спливатиме. У цій статті розглянемо засоби правового захисту, які допоможуть учаснику у відновленні свого правового становища та отриманні належної компенсації, а також ознайомимося з алгоритмом дій у ситуації, коли замовник не виконує умов договору про закупівлю.

Випадки, коли замовник несе відповідальність за несвоєчасну оплату або неоплату за виконання робіт / надання послуг / поставку товару

Не втрачає актуальності древньоримський вислів «Pacta sunt servanda» — «Договори повинні виконуватись». Цивільне та господарське право передбачає низку механізмів, які повинні змусити сторони виконувати умови договору належним чином. Сторона договору, яка не виконує своїх зобов’язань зі своєчасної оплати, завдає істотної шкоди своїм контрагентам та повинна нести сувору відповідальність, передбачену нормами законодавства… Чи все ж таки не повинна?

...
Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель