Замовник установив параметр, який не відповідає ДСТУ: практика АМКУ

Катерина Плашенко
729
13 Вересня 2021
Замовник установив параметр, який не відповідає ДСТУ: практика АМКУ
729
13 Вересня 2021

Переважна більшість учасників публічних закупівель зустрічала у тендерній документації посилання замовника на ДСТУ. Що ж це за стандарти і для чого їх встановлювати? ДСТУ (Державні стандарти України) — стандарти, розроблені відповідно до чинного законодавства України, що встановлюють для загального і багаторазового застосування правила; загальні принципи або характеристики, які стосуються діяльності чи її результатів. Такі стандарти встановлюють з метою досягнення оптимального ступеня впорядкованості. ДСТУ розроблені на основі консенсусу та затверджені уповноваженим органом.

Буває, замовник умовами тендерної документації встановлює, що технічні та якісні характеристики предмета закупівлі (товару) повинні відповідати певному ДСТУ, але додатковий технічний та / або якісний показник (який вимагає замовник) у визначеному ДСТУ не міститься. Як же діяти учаснику, який не може підтвердити цей додатковий показник, проте може запропонувати продукцію, яка повною мірою відповідає вимогам ДСТУ?

Розглянемо це питання на досвіді учасника, який опинився у такій ситуації та звернувся зі скаргою до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо умов тендерної документації, встановлених замовником.

Рішення Колегії № 19843-р/пк-пз від 31.08.2021, оголошення № 
Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику