Вимога про надання аналогічного договору із замовником у розумінні закону про закупівлі — дискримінація?

Володимир Маркович
462
26 Листопада 2021
Вимога про надання аналогічного договору із замовником у розумінні закону про закупівлі — дискримінація?
462
26 Листопада 2021

Питання читача

  • Добрий день. У тендері, в якому ми плануємо брати участь, міститься вимога про надання аналогічного договору із замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі». Чи є така вимога законною, адже ми не зможемо виконати її, оскільки жодного разу не брали участі в тендері?

Відповідь

  • Вітаю. Згідно зі статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Про типові дискримінаційні вимоги замовника за статтею 16 Закону читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «9 типових дискримінаційних вимог замовника. Стаття 16 Закону».

Одним із критеріїв згідно зі статтею 16 Закону є наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів).

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Однак чинне законодавство не містить поняття «аналогічний договір». Тому замовники можуть у кожному конкретному випадку самостійно визначати вимоги до цього кваліфікаційного критерію, враховуючи законодавчі норми, Порядок визначення предмета закупівлі згідно з наказом Мінекономіки...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику