Вимога надання довідки з ТПП: практика АМКУ

Катерина Плашенко
1057
11 Жовтня 2021
Вимога надання довідки з ТПП: практика АМКУ
1057
11 Жовтня 2021

Торгово-промислова палата України (далі —ТПП) та її регіональні відділення користуються своїм правом, визначеним статтею 11 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні»,  та проводять на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначають їхню вартість.

Цінові довідки, експертні висновки, обґрунтування ринкової вартості продукції тощо, видані ТПП, переважно використовуються учасниками та замовниками ринку публічних закупівель для підтвердження факту зміни ціни на ринку  та  можливості збільшити ціну за одиницю товару до 10 відсотків згідно з пунктом 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

А чи правомірна вимога замовника надати учасникам у складі тендерної пропозиції висновок ТПП щодо рівня ринкових цін на товар, який пропонується? Та на додачу до такого документа, на думку замовника, учасник  має заздалегідь прорахувати можливе пониження ціни на товар задля участі в електронному аукціоні таким чином, щоб за результатом аукціону запропонований товар не перевищував межі цінового діапазону в наданому експертному висновку ТПП як за мінімальним, так і за максимальним порогом.

Чи може замовник змусити учасників знижувати ціну тендерної пропозиції виключно в рамках діапазону цін, визначених даними ТПП? Схоже на порушення норм Закону, чи не так?

Якої ж...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику