Вимагали оригінал, надав копію. Відхилять? Практика АМКУ

Катерина Плашенко
534
20 Березня 2021
Вимагали оригінал, надав копію. Відхилять? Практика АМКУ
534
20 Березня 2021

Замовником встановлено вимогу щодо надання у складі тендерної пропозиції / пропозиції документа та зазначено, що це має бути сканована копія саме з оригіналу / завіреної копії документа, або ж узагалі не встановлено окремих вимог до їх оформлення. Чи має право замовник відхилити учасника за неправильне оформлення документів? Чи можна учаснику не приділяти цьому питанню уваги?

Якщо учасник хоче підготувати документи ідеально, то завіряти копії рекомендуємо відповідно до пункту 5.27 вимог до оформлення документів ДСТУ 4163-2003.

Приклад

Згідно з оригіналом
Секретар Підпис Ініціал(и), прізвище
26.06.2001

Якщо умови тендерної документації не містять вимог оформлення по ДСТУ, завіряти таким чином документи необов’язково, проте перфекціонізм ніхто не забороняв.

Якщо керуватися логікою, здається, першочерговим для замовника повинна бути суть документа, а не форма. Чи завжди це так? Давайте проаналізуємо, яку думку з цього приводу має Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — АМКУ).

Рішення АМКУ від 27.04.2020 № 8033-р/пк-пз, закупівля № UA-2020-03-10-002516-b

Вимога тендерної документації (далі — ТД)

Пунктом 4 частини 1 розділу 3 ТД передбачено:

Позиція замовника

Замовник вимагає від учасника...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель