Відхилений, замість визнання його переможцем. І таке буває?

Ганна Довгая
1636
22 Лютого 2021
Відхилений, замість визнання його переможцем. І таке буває?
1636
22 Лютого 2021
Рішення АМКУ № 1236 -р/пк-пз від 25.01.2021, оголошення № UA-2020-12-11-014783-c, очікувана вартість 288 800,00

Позиція скаржника

Скаржник зазначає, що рішенням тендерного комітету замовника, що оформлене протоколом № 195 від 11.01.2021 та оприлюднене в електронній системі закупівель, його визначено переможцем у процедурі закупівлі сирних продуктів скаржника.

Проте, як вбачається із даних, що зазначені в електронній системі закупівель за ідентифікатором закупівлі UA-2020-12-11-014783-с, тендерну пропозицію учасника-скаржника було неправомірно відхилено замовником, що є грубим порушенням положень Закону.

У порушення положень частини 2 статті 31 Закону замовник не опублікував підстави відхилення тендерної пропозиції учасника-скаржника (з посиланням на відповідні норми Закону та умови тендерної документації, яким така тендерна пропозиція та / або учасник не відповідають, із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність).

У порушення положень статті 33 Закону замовник не прийняв рішення про намір укласти договір про закупівлю із скаржником та не оприлюднив в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Позиція замовника

При визначенні переможця в тендері UA-2020-12-11-014783-c на закупівлю сирних продуктів за кодом ДК 021:2015-15544000-3 — Твердий сир та 15542100-0 — Зернений сир сталася технічна помилка, внаслідок чого учасник-скаржник був відхилений, замість визнання його переможцем.

Позиція Органу оскарження

Згідно з інформацією, розміщеною на вебпорталі Уповноваженого органу, статус пропозиції скаржника — «Відхилено». Разом з тим наведений вище протокол не містить інформації про відхилення тендерної пропозиції скаржника. Враховуючи вищевикладене, замовником не приймалось рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника, у зв’язку з чим відсутні підстави для задоволення скарги в цій частині.

Щодо порушення порядку оприлюднення інформації. Згідно з інформацією, розміщеною на вебпорталі Уповноваженого органу, статус пропозиції скаржника — «Відхилено».

Враховуючи викладене, зокрема пояснення замовника та інформацію, наведену в протоколі засідання тендерного комітету про підтвердження переможця від 11.01.2021 № 195, відповідно до якого визначено переможцем даної закупівлі учасника-скаржника, замовником порушено порядок оприлюднення інформації, у зв’язку з чим замовник повинен усунути невідповідності в частині оприлюднення інформації щодо прийнятого рішення про визначення скаржника переможцем процедури закупівлі.

Коментар редакції

Цікавим у даній ситуації є те, що технічно замовник самостійно вже не мав би змоги виправити ситуацію з огляду на частину 11 статті 29 Закону про закупівлі в разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Замовник розглядає наступну тендерну пропозицію у списку тендерних пропозицій, розташованих за результатами їх оцінки, починаючи з найкращої, у порядку та строки, визначені цією статтею. Тому учасникам не слід боятися відстоювати свої законні права та інтереси, у даному випадку інтереси обох сторін, успіх з вами та порталом RADNUK.COM.UA!

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО