Учасник не зобов’язаний надавати згоду на обробку персональних даних, якщо у ТД відсутні вимоги щодо цього: правильно чи ні?

Володимир Маркович
605
28 Листопада 2021
Учасник не зобов’язаний надавати згоду на обробку персональних даних, якщо у ТД відсутні вимоги щодо цього: правильно чи ні?
605
28 Листопада 2021

На порталі RADNUK.COM.UA кілька разів розглядались питання, які стосувалися згоди на обробку персональних даних. Так, у статті «Згода на отримання персональних даних та “з чим її їдять”» розглядались особливості поняття «персональні дані» та дискримінаційність вимоги щодо надання персональних даних.

У статті «Щодо оскарження згоди на обробку персональних даних» розглядалася можливість оскарження таких вимог до учасників.

Сьогодні розглянемо ситуацію, коли замовник не визначив у тендерній документації вимоги до учасника щодо подання листа-згоди на обробку персональних даних, хоча вимагає від учасників документи, які містять персональні дані працівників учасника (паспорт та ін.).

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» суб’єкт персональних даних має право на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв’язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи.

Персональні дані — це відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Таким чином,...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику