Рішення Колегії щодо оскарження проєкту договору про закупівлю / істотних умов договору про закупівлю

Катерина Плашенко
1463
3 Травня 2021
Рішення Колегії щодо оскарження проєкту договору про закупівлю / істотних умов договору про закупівлю
1463
3 Травня 2021

Істотні умови договору про закупівлю та договір про закупівлю є невід’ємною частиною тендерної документації та можуть оскаржуватися відповідно до частини 8 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Розглянемо рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) стосовно такої складової тендерної документації, як істотні умови договору про закупівлю та / або проєкту договору про закупівлю. На практичних прикладах проаналізуємо, які вимоги замовника, визначені в істотних умовах договору про закупівлю та / або проєкті договору про закупівлю, Колегія вважає дискримінаційними і неправомірними, та які дійсно варто оскаржувати.

Приклади оскарження умов закупівлі

1. Рішення Колегії № 8217-р/пк-пз від 16.04.2021, оголошення № UA-2021-03-12-003419-b

Вимога тендерної документації: проєкт договору про закупівлю (додаток 5 до тендерної документації) не містить порядку змін його умов згідно зі статтею 41 Закону.

Позиція скаржника

Позиція замовника

Позиція Колегії

пункт 8 частини 2 статті 22 Закону передбачає, що у тендерній документації зазначається проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику