Прив’язка до виробника: практика Органу оскарження

Катерина Плашенко
1121
19 Липня 2021
Прив’язка до виробника: практика Органу оскарження
1121
19 Липня 2021

Технічні вимоги замовника завжди потребують найретельнішої уваги учасника. Найчастіше саме в технічних вимогах замовник приховує перешкоди для чесної участі. Замовник може встановити певний технічний параметр, прописаний під єдиного виробника, або певний специфічний документ, який є лише в одного учасника, тощо.

Відповідно до частини 4 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. Якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз «або еквівалент».

У разі виявлення в технічному завданні вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, учасникам варто відстоювати свою думку шляхом подання скарги до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Про рішення Колегії щодо (не)дискримінаційного характеру технічних вимог замовника читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику