Правильно чи ні? Учасник — юридична особа не роз’яснив, що не є ФОПом

Катерина Плашенко
507
21 Березня 2021
Правильно чи ні? Учасник — юридична особа не роз’яснив, що не є ФОПом
507
21 Березня 2021

У тендерній документації замовник зазначив, які документи мають надати учасники — юридичні особи, а які  — учасники — фізичні особи — підприємці. Наприклад, вимога замовника має такий вигляд:

При цьому замовник просить учасників надати лист-роз’яснення щодо ненадання документа:

Наприклад, учасник — юридична особа, виконуючи зазначену вимогу, у складі тендерної пропозиції надав статут, у якому є інформація про засновників та види діяльності учасника, та витяг платника ПДВ, а додаткових роз’яснень стосовно того, що він не є фізичною особою — підприємцем та не є платником єдиного податку, не надавав. Правильно так чи ні?

З одного боку, якщо підходити суто формально, учасник не надав у складі тендерної пропозиції копії свідоцтва про державну реєстрацію та документ, який підтверджує статус платника єдиного податку і, не надавши лист-пояснення щодо цього, не виконав вимогу тендерної документації.

Проте з іншого боку, навіщо? Якщо учасник є юридичною особою, то він не ФОП, якщо сплачує ПДВ, то не може бути платником єдиного податку. Навіщо множити папірці та дублювати зрозумілу інформацію? При проведенні публічних закупівель...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику