Практика АМКУ: підтверджуємо чи оскаржуємо кваліфікаційний критерій «обладнання, матеріально-технічна база та технології»?

Тетяна Коріненко
855
28 Липня 2021
Практика АМКУ: підтверджуємо чи оскаржуємо кваліфікаційний критерій «обладнання, матеріально-технічна база та технології»?
855
28 Липня 2021

Із набранням чинності з 19.04.2020 чинної редакції Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) істотно змінилися кваліфікаційні критерії, які установлює замовник. Про це ми вже дискутували на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Кваліфікаційні критерії за новим Законом України „Про публічні закупівлі“», проте з огляду на часту вживаність замовниками такого кваліфікаційного критерію як наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, актуальність даної теми не згасає.

Так, згідно зі статтею 16 Закону замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність одному або декільком із таких кваліфікаційних критеріїв:

  • наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
  • наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
  • наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
  • наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

У цій статті розглянемо з різних сторін такий кваліфікаційний критерій, як наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій.

Наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій

Закон дозволяє замовнику встановити у своїх вимогах відповідність учасників усім чотирьом, кільком або одному кваліфікаційному критерію. Тому замовникам важливо визначитися, чи завжди доцільне встановлення того чи іншого критерію.

Що...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику