Переможець має надати документи, що вимагаються статтею 17 Закону. Чи ні? Огляд практики АМКУ

Олег Підгірський
505
12 Травня 2022
Переможець має надати документи, що вимагаються статтею 17 Закону. Чи ні? Огляд практики АМКУ
505
12 Травня 2022

З огляду на норми частини 5 статті 17 та пункту 2 частини 2 і частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) замовник не може вимагати інформацію, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель. Проте, чи повинен замовник відхиляти учасника, який не надав таку інформацію у складі своєї тендерної пропозиції? Та, в свою чергу, чи повинен учасник надавати таку інформацію, якщо вона не повинна вимагатись?

Переглянемо практику розгляду скарг Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель щодо вирішення згаданих питань на прикладі рішення Колегії від 27.04.2022 № 4108-р/пк-пз, закупівля № UA-2021-12-29-008480-c.

Обставини розгляду скарги

Умовою тендерної документації було документальне підтвердження, яке повинен надати переможець для підтвердження відсутності підстав, визначених у частині 1 та частині 2 статті 17 Закону, зокрема у формі інформаційної довідки в довільній формі про те, що відносно юридичної особи, яка...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику