Переговорна процедура: оскаржуємо! Практика АМКУ

Катерина Плашенко
989
22 Березня 2021
Переговорна процедура: оскаржуємо! Практика АМКУ
989
22 Березня 2021

Як оскаржити застосування переговорної процедури закупівлі? Сьогодні проаналізуємо, які скарги з цього питання Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — АМКУ) задовольняє, а які ні.

Рішення АМКУ від 01.03.2021 № 3752-р/пк-пз, закупівля № UA-2021-02-11-006956-c

Скаржник вважає, що замовник порушив порядок проведення переговорної процедури закупівлі (далі —  процедура закупівлі) та просить зобов’язати замовника відмінити процедуру закупівлі.

Позиція скаржника

Замовник в порушення статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) безпідставно застосував переговорну процедуру закупівлі, яка повинна використовуватися як виняток, оскільки основною процедурою закупівлі є відкриті торги.

Переговорна процедура може проводитися за умови наявності в замовника документального підтвердження для її застосування згідно з частиною 2 статті 40 Закону. Обґрунтування замовника не містять документального підтвердження наявності умов застосування переговорної процедури закупівлі — виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендеру. Права та законні інтереси скаржника  були порушені.

Позиція замовника

Замовник, дотримуючись розумних строків, не встигне провести процедуру відкритих торгів та...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику