Оскаржуємо вимоги ТД по вугіллю кам’яному

Катерина Плашенко
816
29 Вересня 2021
Оскаржуємо вимоги ТД по вугіллю кам’яному
816
29 Вересня 2021

Кам’яне вугілля займає особливе місце у паливному балансі нашої держави, а вугільна галузь є однією з ключових для української економіки. Цей вид твердого палива використовується як технологічна, енерготехнологічна й енергетична сировина. Утім замовники публічних закупівель, які діють у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), переважно закуповують кам’яне вугілля як джерело теплової енергії, тобто для отримання теплоти в системах опалення. Отже, для багатьох розпорядників державних коштів вугілля має стратегічне значення.

Зважаючи на численні державні замовлення кам’яного вугілля, які переважно реалізуються через проведення процедур закупівель, в учасників-постачальників вугілля є можливість оскаржувати дії чи бездіяльність замовників, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель, та, як свідчить кількість скарг, вони активно використовують своє право.

Продовжуємо ряд статей, які висвітлюють практику рішень Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо найактуальніших найменувань товару, які закуповує держава.

На порталі RADNUK.COM.UA ви можете ознайомитися з добірками рішень Колегії по предметах закупівлі «електрична енергія» та «природний газ», зокрема у статтях: «Найчастіші підстави відхилення учасників у закупівлях природного газу», «Коли варто розпочинати закупівлю природного газу?», «Закупівля електроенергії:...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику