Обережно з висловлюваннями: штраф АМКУ за дискредитацію конкурента

Катерина Плашенко
444
14 Грудня 2021
Обережно з висловлюваннями: штраф АМКУ за дискредитацію конкурента
444
14 Грудня 2021

02.12.2021 Антимонопольний комітет України (далі — Комітет) виніс безпрецедентне рішення та визнав дії  учасника ТОВ «Гюте» під час закупівлі, яка проводилася відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. У рішенні зазначається про оприлюднення учасником ТОВ «Гюте» неправдивої інформації, що дискредитує іншого учасника-конкурента.

На офіційному вебпорталі Антимонопольного комітету України зазначено: «…розглядаючи справу, Комітет встановив, що директор ТОВ „Гюте“ у розділі „Вимоги про усунення порушення“ до цієї закупівлі в Prozorro розмістив інформацію, яка компрометує компанію-конкурента (у підсумку — переможця). Зокрема, повідомлялося, що конкурент “пропонує неякісну, або сумнівного походження продукцію, або походження матеріалів є сумнівним; кваліфікація працівників робітничого складу, які працюють на імпортному обладнанні, є сумнівною, або оплата праці не відповідає законодавству України“.

Водночас Комітет з’ясував, що ТОВ „Гюте“ ґрунтувало ці висновки на основі власного аналізу цінової пропозиції конкурентів. Але ці дані спростовуються вимогами тендерної документації та інформацією й документами, наданими „ВКП Паритет-К“ щодо їх відповідності…».

Пропонуємо розглянути детально обставини справи. Закупівля відбувалася відповідно до попередньої редакції Закону, яка діяла у жовтні 2019 року, тому вживаються відповідні визначення, поняття та терміни.

У рішенні Комітету йдеться про проведення допорогової закупівлі, оголошення № UA-2019-10-01-001847-b, яку проводив замовник АТ...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику