Незаповнення додатка до проєкту договору — підстава для відхилення тендерної пропозиції: правильно чи ні

Володимир Маркович
523
19 Грудня 2021
Незаповнення додатка до проєкту договору — підстава для відхилення тендерної пропозиції: правильно чи ні
523
19 Грудня 2021

Відповідно до пункту 8 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у тендерній документації зазначається проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

Так, замовники встановлюють у тендерній документації вимогу щодо надання підписаного та заповненого проєкту договору про закупівлю в складі тендерної пропозиції учасника. Метою подання проєкту договору про закупівлю учасником у складі тендерної пропозиції є підтвердження того, що учасник ознайомився з проєктом та погоджується його підписати в разі оголошення його переможцем закупівлі.

При цьому проєкти договорів  про закупівлю досить часто доповнені додатками, які вказуються як невід’ємна частина таких договорів.

Водночас якщо замовник заповнив тільки договір про закупівлю, а додаток до договору не заповнив, чи є це підставою відхилення тендерної пропозиції учасника?

Так, важливо враховувати, що оскільки додатки до договору є невід’ємними частинами договору, то заповнення такого додатка є обов’язковим для учасника, адже, як зазначав Верховний Суд у постанові від 31.05.2021 № 917/265/18 (далі — Постанова), додаток до договору — це документ, який містить доповнення, уточнення, додаткові роз’яснення, пояснення умов договору, перелік конкретних товарів, послуг тощо. Тобто додаток до договору — це документ, який уточнює або більш детально розкриває зміст договірних умов. Таким чином, і...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику