Лист-відгук датований не більше місячної давнини до дати оголошення. Правильно чи ні?

Тетяна Коріненко
377
24 Жовтня 2021
Лист-відгук датований не більше місячної давнини до дати оголошення. Правильно чи ні?
377
24 Жовтня 2021

На підтвердження наявності досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) замовник вимагає копію листа-відгука від замовника, датованого не більше місячної давнини до дати оголошення процедури закупівлі.

Частина 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлює, що у тендерній документації зазначаються один або декілька кваліфікаційних критеріїв згідно зі статтею 16 Закону та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям. Тобто Закон не містить конкретних вимог та обмежень до способу підтвердження відповідності учасників установленим критеріям (окрім критерію наявності фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю).

Водночас, стаття 5 Закону визначає принципи здійснення закупівель та наголошує: замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.

Виникає питання: чи доцільна вищезазначена вимога та чи не порушує вона принципи здійснення закупівель?

Розглянемо приклад рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) № 20913-р/пк-пз від 14.09.2021, оголошення № UA-2021-08-06-003238-a.

Вимога тендерної документації: на підтвердження наявності власного досвіду виконання аналогічного договору учасник повинен надати скановану копію листа-відгука від замовника, датованого не більше місячної давнини до дати оголошення процедури закупівлі, який повинен містити: №, дату, предмет договору, суму договору та...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику