Лист від виробника: правильно чи ні?

Катерина Плашенко
1673
4 Липня 2021
Лист від виробника: правильно чи ні?
1673
4 Липня 2021

Замовник вимагає від учасників надання листа від виробника з гарантією поставки предмета закупівлі відповідної якості та у зазначений строк. Чи можна назвати таку вимогу дискримінаційною або такою, що обмежує конкуренцію? Розпочнемо з нормативно-правової бази.

Як трактується поняття «виробник» із законодавчої точки зору?

Відповідно до пункту 4 статті 1 Закону України «Про захист прав споживачів» виробник — це суб’єкт господарювання, який: виробляє товар або заявляє про себе як про виробника товару чи про виготовлення такого товару на замовлення, розміщуючи на товарі та / або на упаковці чи супровідних документах, що разом з товаром передаються споживачеві, своє найменування (ім’я), торговельну марку або інший елемент, який ідентифікує такого суб’єкта господарювання; або імпортує товар.

При цьому абзацом 8 статті 1 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» передбачено, що виробник — це фізична чи юридична особа — резидент України, яка є виготовлювачем продукції, або будь-яка інша особа — резидент України, яка заявляє про себе як про виготовлювача, розміщуючи на продукції відповідно до законодавства своє найменування, торговельну марку чи інше позначення, або особа — резидент України, яка відновлює продукцію.

А як щодо поняття «виробник» у Законі України  «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)?

Абзацом 2 частини 4 статті 14 Закону передбачено,...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику