Лист-роз’яснення щодо ненадання Статуту впливає на зміст тендерної пропозиції: правильно чи ні?

Володимир Маркович
424
26 Грудня 2021
Лист-роз’яснення щодо ненадання Статуту впливає на зміст тендерної пропозиції: правильно чи ні?
424
26 Грудня 2021

Часто замовники в тендерних документаціях встановлюють таку вимогу, як надання листів-роз’яснень від учасників у тендерних пропозиціях щодо ненадання документів, які не передбачені для учасників.

Прикладом таких ситуацій може бути, наприклад, подання повної фінансової звітності учасниками, які ведуть спрощену бухгалтерську звітність. Тобто якщо законодавством не передбачено отримання певного документа для учасника, який вимагається в тендерній документації, учасник зобов’язується надати лист-роз’яснення щодо неможливості подання такого документа.

Водночас якщо учасник не подав у складі тендерної пропозиції документ, що не передбачений законодавством, та не надав листа-роз’яснення із зазначенням законодавчих підстав ненадання відповідних документів, чи є це підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника? Відповімо на прикладі рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Приклад

Рішення № 23623-р/пк-пз від 19.10.2021, оголошення № UA-2021-08-31-007538-a

Обставини закупівлі: замовником «К» було проведено процедуру відкритих торгів, у якій взяли участь ПП «К», ТОВ «А», ФОП «Х», ТОВ «Ф» та ФОП «І». Переможцем процедури закупівлі було визначено ФОП «І». Натомість інший учасник, ТОВ «А», не погодився з рішенням замовника та...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику