А у вас уже є ISO, який підтверджує протидію корупції?

Катерина Плашенко
1164
27 Вересня 2021
А у вас уже є ISO, який підтверджує протидію корупції?
1164
27 Вересня 2021

Ви вже оформили сертифікат ISO, який підтверджує, що ваше підприємство як учасник публічних закупівель впровадило систему протидії корупції та активно її застосовує у щоденній діяльності? Схоже на невдалий жарт, чи не так? На жаль, ні.

Неприємна новина: у публічних закупівлях з’явився ще один стандарт ISO. Віднедавна замовники публічних закупівель встановлюють нову оригінальну вимогу, а саме: надання сертифіката ISO 37001:2018 «Системи управління щодо протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування».

Практика Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо сертифікації ISO свідчить, що переважають випадки, коли учасникам / скаржникам не вдається довести дискримінаційність та неправомірність вимоги щодо надання такого сертифіката. І це попри те, що стандарти ISO не є обов’язковими на території України.

Проблему сертифікації ми детально розглянули на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Сертифікація ISO: практика Органу оскарження».

Щодня ми чуємо про корупцію та боротьбу з цим негативним явищем. Учасники публічних закупівель вимушені підтверджувати, що запобігають корупції, надаючи у складі тендерних пропозицій чимало документів, зокрема про те, що учасник не корупціонер, директор не корупціонер, учасник має антикорупційну програму, в учасника є відповідальна особа за здійснення антикорупційної діяльності тощо. Дуже хотілось б, щоб ця купа...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику