100 млн грн статутного капіталу в учасника — постачальника страхових послуг: правомірна вимога чи ні?

Катерина Плашенко
388
10 Жовтня 2021
100 млн грн статутного капіталу в учасника — постачальника страхових послуг: правомірна вимога чи ні?
388
10 Жовтня 2021

Замовник проводить відкриті торги на закупівлю страхових послуг та вимагає, щоб в учасників був статутний капітал, ні мало ні багато, не менше 100 млн грн. Чималий статутний капітал, чи не так? А як же щодо  добросовісної  конкуренції,  недискримінації та рівного ставлення до всіх учасників? Певно, принципи здійснення публічних закупівель залишилися поза увагою замовника.

Утім замовник зазначає, що страхова діяльність має певні особливості, де на відміну від промислових і комерційних підприємств, страховики приймають від страхувальника гроші не в обмін на суто матеріальний товар або послуги, а в обмін на послугу, яка забезпечує страховий захист у вигляді майбутніх страхових виплат тільки тим страхувальникам, які зазнали збитків і потребують фінансової допомоги. Ця особливість (тобто «плата наперед») потребує певних гарантій щодо здатності страхової компанії відповідати за своїми зобов’язаннями перед страхувальниками протягом періоду страхування.

Розглянемо на прикладі рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) таку неординарну вимогу замовника, як стомільйонний статутний капітал.

 Рішення Колегії № 19005-р/пк-пз від 18.08.2021, оголошення № UA-2021-07-22-001644-b 

Вимога тендерної документації: для підтвердження...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику