Навіщо електронний підпис учаснику закупівель?

Ганна Довгая
581
16 Березня 2021
Навіщо електронний підпис учаснику закупівель?
581
16 Березня 2021

Для участі у публічних закупівлях учасникам необхідно ретельно підготуватися. Одним із головних етапів такої підготовки є отримання електронного підпису. У цій статті розглянемо такі питання: що таке електронний підпис? Чи дійсно учасник зобов’язаний використовувати його під час подання тендерної пропозиції / пропозиції? Який саме електронний підпис необхідно отримати? На кого має бути сформований електронний підпис?

Що таке електронний підпис?

Електронний підпис — це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов’язуються і використовуються ним як підпис (пункт 12 статті 1 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»). Тобто електронний підпис необхідний для підписання електронних документів.

Чи зобовязаний учасник використовувати електронний підпис під час участі у закупівлях?

Відповідно до частини 3 статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі) під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій / пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Отже, як замовники, так і учасники закупівельного процесу мають завантажувати документи до електронної системи закупівель з урахуванням вимог зазначених вище законів.

Крім цього, частиною 3 Порядку розміщення інформації про публічні...

Учасникам