Щодо обов’язковості акредитації в НААУ при проведенні роботи з оцінки відповідності згідно з вимогами ДСТУ ISO 14024 (ISO 14024, IDT)

Тетяна Коріненко
336
29 Жовтня 2021
Щодо обов’язковості акредитації в НААУ при проведенні роботи з оцінки відповідності згідно з вимогами ДСТУ ISO 14024 (ISO 14024, IDT)
336
29 Жовтня 2021

Питання читача

Доброго дня! У технічних вимогах для підтвердження якості продукції міститься вимога щодо надання сертифіката відповідності, виданого органом з оцінки відповідності (ООВ), акредитованим НААУ, який підтверджує, що продукція відповідає екологічним критеріям, розробленим згідно з ДСТУ ISO 14024:2002. У разі відсутності в органа з оцінки відповідності атестата акредитації до сертифіката відповідності необхідно додати результати рівноправного до акредитації оцінювання ООВ.  Чи правомірна дана вимога?

Відповідь експерта

Вітаю! Відповідно до частини 5 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.

Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.

Водночас у статті 1 Закон України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» (далі — Закон про акредитацію) зазначено, що акредитація органів з оцінки відповідності (далі — акредитація) — засвідчення національним органом України з...

Радник відповідає на запитання

Коротко про суперечливі та болючі питання учасників закупівельного процесу