Документи ТП підписуються КЕП чи власноручним підписом уповноваженої особи?

Володимир Маркович
836
21 Січня 2022
Документи ТП підписуються КЕП чи власноручним підписом уповноваженої особи?
836
21 Січня 2022

Питання

Доброго дня. За результатами розгляду нашої тендерної пропозиції замовником було відхилено її, оскільки один із документів тендерної пропозиції не був підписаний уповноваженою особою, хоча такий документ був підписаний електронним підписом. При цьому в тендерній документації була умова, що замовник не вимагає від учасників засвідчувати документи (матеріали та інформацію), що подаються у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані у формі електронного документа через електронну систему закупівель із засвідченням кожного документа кваліфікованим електронним підписом. Чи були такі дії замовника правомірними?

Відповідь

Добрий день. Відповідно до статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність / відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Частиною 3 статті 12 Закону передбачено, що під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються...

Радник відповідає на запитання

Коротко про суперечливі та болючі питання учасників закупівельного процесу