Відповідно до пункту 29¹ частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) ступінь локалізації виробництва — показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.
Особливості здійснення закупівель товарів з необхідним ступенем локалізації, у тому числі перелік таких товарів, визначено пунктом 6¹ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону.
Проте згідно з абзацом 2 підпункту 4 пункту 6¹ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону цей пункт не застосовується до закупівель, які підпадають під дію положень Закону України «Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі» від 16.03.2016 № 1029-VIII, а також положень про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
У закупівельників виникає дуже багато запитань щодо застосування цієї норми. Наприклад, де взяти перелік відповідних угод? Як вирахувати величину спеціального права запозичення (далі — СПЗ)?
Можливо, стане у пригоді цей перелік корисних посилань на статті порталу RADNUK.COM.UA щодо здійснення закупівель товарів, які визначені в переліку підпункту 2 пункту 6¹ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону, проте така закупівля підпадає під дію нормативно-правових актів за абзацом 2 підпункту 4 наведеного пункту.
- «Локалізація: що таке СПЗ та який порядок його розрахунку», що розкриває нюанси розрахунку СПЗ.
- «Локалізація в публічних закупівлях: коли вимоги не застосовуються», у якій автор нам детальніше роз’яснює можливості застосування норми абзацу 2 підпункту 4 пункту 6¹ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону.
- «Локалізація: окремі вимоги й міжнародні зобов’язання. Бонус — таблиці замовнику з необхідними угодами з пороговими значеннями», де також проаналізовано та опрацьовано норми щодо можливого незастосування положень пункту 6¹ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону, міжнародних угод та визначення СПЗ.
У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Приклади листів (за Особливостями)» розділу «Зразки учасникам за Особливостями». За результатом опрацювання встановлено актуальність таких зразків.