КЕП. Виконуй вимогу вірно

Наталія Чабан
825
13 Березня 2021
КЕП. Виконуй вимогу вірно
825
13 Березня 2021

Даний матеріал матиме користь як для учасників, так і для замовників закупівельного процесу. Він заснований на чинній практиці Держаудитслужби та підкріплений позицією Міністерства цифрової трансформації України. Сторони отримають чітку та конкретну відповідь на питання щодо кваліфікованого електронного підпису та його відображення на сайті центрального засвідчувального органу.

Зробимо невеликий екскурс в історію, де перехід користувачів електронних довірчих послуг з електронного цифрового підпису (ЕЦП) на кваліфікований електронний підпис (КЕП) законодавчо закріплено 07.11.2020 пунктом 5 розділу VII Закону України «Про електронні довірчі послуги». Водночас вказані зміни залишили прогалини та неврегульованість питання щодо того, який підпис під час перевірки на сайті ЦЗО слід вважати кваліфікованим та в чому його відмінність від електронного? Саме щодо цього 10.02.2021 АМКУ звернувся до Міністерства цифрової трансформації України, з позицією якого ви можете ознайомитись на порталі  RADNUK.COM.UA за посиланням.         

Крім того, пропонуємо для ознайомлення точку зору Держаудитслужби як контролюючого органу на прикладі висновку моніторингу № UA-M-2021-01-29-000027.

Оголошення:UA-2020-12-30-003057-b Інформація про закупівлю: ДК 021:2015:90510000-5: Утилізація/видалення сміття та поводження зі сміттям

За результатами моніторингу встановлено невідповідність вимогам тендерної документації замовника а саме: «…за результатами дослідження тендерної пропозиції учасника — переможця ТОВ ”Х“ встановлено її невідповідність вимогам тендерної документації замовника.

Так, відповідно до вимог...

Учасникам

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель