Закупівля послуг з харчування. Примірне меню не відповідає вимогам постанови Уряду № 305: рішення суду

Катерина Плашенко
445
12 Грудня 2023
Закупівля послуг з харчування. Примірне меню не відповідає вимогам постанови Уряду № 305: рішення суду
445
12 Грудня 2023

Закупівля послуг харчування: рішення суду. Замовник в оголошенні не зазначив місце надання послуг. Примірне меню замовника не відповідає нормам та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Невідповідність вимог замовника при закупівлі харчування вимогам постанови Уряду від 24.03.2021 № 305. Рішення суду — у статті.

Рішення Тернопільського окружного адміністративного суду у справі № 500/5407/23 від 06.12.2023

Замовник (далі — позивач) звернувся до суду з позовом до Держаудитслужби/ДАСУ/відповідача, у якому просить визнати протиправним та скасувати висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2022-12-28-013611-а, предмет закупівлі «Послуги їдалень». Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем оприлюднено висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2022-12-28-013611-а, за результатами якого встановлено порушення законодавства у сфері закупівлі та зобов’язано здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення договірних відносин.

Позивач не погоджується із вказаним висновком, оскільки, на його думку, відповідач дійшов помилкових висновків про наявність порушень у сфері публічних закупівель у спірних правовідносинах, крім того, перевищив свої повноваження, зобов’язавши позивача розірвати договір про надання послуг, який належним чином виконується без будь-яких зауважень. Під час проведення моніторингу закупівель не було встановлено порушення, яке має негативний вплив на бюджет, у спірному висновку не передбачається неефективне, незаконне, нецільове використання бюджетних коштів, не встановлено фактично створення загрози корупційним діям та зловживанням з боку учасників торгів.

...
Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях