У разі оскарження умов ТД пам’ятаймо про долучення доказів до скарги

Редакція
266
19 Жовтня 2021
У разі оскарження умов ТД пам’ятаймо про долучення доказів до скарги
266
19 Жовтня 2021

У разі оскарження умов тендерної документації замовника скаржникам потрібно пам’ятати про обов’язкове  долучення документального підтвердження / доказів до скарги.

Як відомо, 25.06.2021 було підписано Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» від 03.06.2021 № 1530-IX (далі — Закон), зміни до Закону набрали чинності з 26.06.2021.

Зазначені зміни вплинули на порядок оскарження процедур закупівель, зокрема з’явилося таке поняття, як докази, які долучаються до скарги. Абзацом 3 частини 2 статті 18 Закону передбачено, що якщо оскаржуються умови тендерної документації, разом із скаргою мають бути завантажені документальне підтвердження / докази.

Окрім цього, пунктом 5 частини 5 статті 18 Закону визначено, що скарга повинна містити в тому числі і таку інформацію, як перелік документів (доказів), що підтверджують наявність у суб’єкта оскарження порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, пов’язані з його участю в процедурі закупівлі, у випадку, якщо скарги стосуються тендерної документації та / або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулися до закінчення строку, встановленого для подання тендерних пропозицій.

Водночас згідно...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях