Тролінг у публічних закупівлях

Володимир Маркович
626
19 Серпня 2021
Тролінг у публічних закупівлях
626
19 Серпня 2021

Тролінг протягом багатьох років є справжньою проблемою галузі публічних закупівель. Так, практично кожен новий уряд декларує боротьбу з так званими «тендерними тролями», діяльність яких часто призводить до того, що тендери замовники скасовують чи переносяться на невизначений термін.    

Вітчизняне законодавство не містить визначення тролінгу в публічних закупівлях. ЗгіднозВікіпедією тро́лінг — це вид взаємодії в онлайн-дискусіях на віртуальних комунікативних ресурсах, коли взаємодія націлена на провокацію у читачів емоційної відповіді, емоційної реакції, емоційних аргументів, образ і тривалих марних дискусій, нагнітання конфліктів для реалізації цілей інтернет-троля.

Тролінгом у публічних закупівлях називають діяльність недоброчесних суб’єктів господарювання, які за допомогою оскаржень умов тендерних документацій та рішень замовників намагаються впливати на процедури закупівель.

Як відбувається тролінг?

Недобросовісний учасник подає скаргу до АМКУ, який відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» розглядає її протягом 10 робочих днів з дати прийняття скарги до розгляду (цей строк може бути аргументовано продовжено Органом оскарження до 20 робочих днів). На весь час розгляду скарги закупівля заблокована.

Водночас учасник необмежений у кількості подання скарг на одну закупівлю / лот, і закупівля може затягнутись на кілька місяців. Такий учасник у подальшому може шантажувати замовника задля прийняття на свою користь позитивного рішення. Від такої діяльності тролів страждають замовники та...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях